Hallands godaste honung

17 november

Plats: Lilla Böslid

Bussresa anordnas för medlemmar i biodlarföreningar med anhöriga och för hembygdsföreningarnas medlemmar i Halland. Mer information om busstider och anmälning här. I priset ingår resa ToR, inträde och lunch.*

Tar man sig till Lilla Böslid på egen hand, så finns inbjudan med erbjudande om inträde + lunch att läsa här.

15 november är sista dagen att lämna tävlingsbidrag till Hallands Godaste Honung. Honungsburkar som deltar ska vara 700g glasburk med plåtlock samt ett igenklistrat kuvert innehållande namn på biodlaren och fakta om honungen. Max 2 burkar per förening får delta.

Burkarna lämnas till:
Thomas Lindqvist/Kullavik 031-930977,
Marie-Louise Simonsson/Fjärås 0300-540382,
Heinz Martini/Frillesås 0739-326862,
Inger Johansson/Varberg 0340-17541,
Evald Corneliusson/Skällinge 0340-35095,
Eva Castell/Simlångsdalen 035-75057,
Sara Nilsson/Lilla Böslid 035-46509

* Länken fungerar fortfarande inte men enligt senaste mejl från distriktet har sista anmälningsdag flyttats till den 13 november.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *